یک پایگاه خبری به نقل از منابع ویژه اعلام کرد در حمله موشکی اسکاد دیروز ارتش یمن به پایگاه هوایی عربستان، 17 جنگنده و 9 بالگرد آپاچی این رژیم منهدم شد.altانهدام 17 جنگنده اف 16 و 9 بالگرد آپاچی در حمله موشکی یمن به پایگاه خمیس مشیط عربستان

به گزارش حماسه نیوز، پایگاه خبری پانوراما الشرق‌الاوسط به نقل از منابع ویژه اعلام کرد که موشک اسکادی که ارتش یمن به سمت پایگاه هوایی خمیس مشیط شلیک کرده، با دقت بسیار بالا شلیک ‌شده و به اهداف خود اصابت کرده و کشتار و ویرانی گسترده‌ای در این پایگاه ایجاد کرده است. این منبع تأکید کرد که حمله موشکی مذکور باعث ایجاد مجموعه‌ای از انفجارها شده و آتش‌سوزی‌هایی در این پایگاه به راه انداخته که حدود هشت ساعت ادامه داشته است.

براساس این گزارش آمار اولیه، در این عملیات موشکی ارتش یمن بالغ بر 17 جنگنده اف 16 و 9 بالگرد آپاچی و دو سکوی پرتاب موشک و مقادیر بالایی از انبار مهمات این پایگاه تخریب شده است. در ابعاد انسانی نیز 66 افسر در دادگاه‌های نظامی متعدد به همراه 299 نیروی صف کشته شدند. علاوه بر اینها 83 نفر از کارمندان این پایگاه نیز کشته شدند. همچنین دو فرمانده عالی‌رتبه نیز در این حمله کشته شدند که نام آنها تا این لحظه اعلام نشده است.

نیروهای یمنی صبح دیروز پایگاه هوایی "خالد بن عبدالعزیز" در "خمیس مشیط" در عربستان را با موشک بالستیک اسکاد هدف قرار دادند. "شرف غالب لقمان" سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت: این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد و خرابی زیادی به بار آورد.

وی حمله به این پایگاه سعودی را از نظر واکنش به تجاوزات پی در پی عربستان به یمن حائز اهمیت دانست و یادآور شد که پایگاه هوایی خالد بن عبدالعزیز در خمیس مشیط از مهم ترین تأسیسات نظامی است که نیروهای هوایی وابسته به رژیم سعودی در آن مستقر هستند و اخیراً مقادیری سلاح و بمب و موشک به این پایگاه منتقل شد تا علیه مردم یمن استفاده شود.

از سوی دیگر نیروی موشکی ارتش و کمیته های مردمی موضع نظامی المخروق و پایگاه بریالین در نجران را با چند موشک هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک خودروی نظامی سعودی در منطقه الخوبه در جیزان را منهدم و سرنشینان آن را کشتند.

شماری از تانک‌ها و خودروهای زرهی سعودی در محدوده بین موضع نظامی کعب الجابری و الحامضه در منطقه الخوبه منهدم و یک بلدوزر و یک نفربر به غنیمت گرفته شد و نظامیان سعودی فرار کردند.

آخرین بروزرسانی (شنبه, 25 مهر 1394 ساعت 12:00)