در واکنش به گستاخی سردمداران جریان قومگرا و توهین به اهل بیت (ع) و تحریف اعتراضات بحق مردم آذربایجان؛alt

در واکنش به توهین جریان قومگرا به اهل بیت (ع)،کمپین غلامان ترک اهل بیت (ع) تشکیل شد


من غلامِ تُرک اهل بیتم

در راستای واکنش شخصیت ها و فعالان همه طیف ها و مردم آذربایجان به گستاخی سردمداران جریان قومگرا و توهین به اهل بیت (ع) توسط شبکه گوناز تی وی و تحریف و سوء استفاده از اعتراضات بحق و صادقانه مردم آذربایجان کمپین "غلامان ترک اهل بیت (ع)" شد.

به گزارش آناج، انتشار فیلمی از دریده گویی و اهانت یکی از سردرمداران جریان قومگرا به اهل بیت(ع) در آن سوی ارس، همزمان با اعتراضات پاک و بحق مردم مناطق آذری نشین ایران با که با هدف موج سواری بر این اعتراضات صادقانه مردم صورت گرفت، بار دیگر ماهیت کریه و زشت چهره جریانات قوم گرا را بخوبی به تصویر کشید.

توهین به مقدسات مردم ولایتمدار آذربایجان بارها از سوی این جریان اتفاق افتاده بود اما این بار مردم صریح تر و شفاف تر چهره واقعی این جریان و حامیان آنها را مشاهده کردند.

می طلبد که مردم آذربایجان یک بار برای همیشه در کنار مطالبات بحق و قانونی قومی و هویتی خود، تکلیف خود را با جریان نا سالم قومگرا و تجزیه طلب روشن کرده و با مشت محکم در دهان اهانت کنندگان به آستان ملک پاسبان اهل بیت(ع) بزنند.

لذا با ایجاد کمپینی توسط اقشار مختلف مردم و شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و سیاسی این عمل شنیع و زشت سردمداران جریان قومگرا را محکوم کرده و راه اهانت به مقدساتشان را برای همیشه ببندد.

مردم آذربایجان در ارادت به اهل بیت (ع) عصمت و طهارت رسم غلام ترک سیدالشهدا را مشق می کنند که او محب صادق و جان بر کف اهل بیت بود.

من غلام ترک اهل بیتم!

حجت الاسلام همایونی: برخی قوم گرایان افراطی با اهانت به اهل بیت(ع) به دنبال عقده گشایی هستند

ما نسبت به وطن و هویتمان تعصب داریم اما همه این ها باید در چارچوب شریعت و دین قرار بگیرد و مطابق سیره پیامبراکرم(ص) برخورد گردد.

حجت الاسلام همایونی ضمن اشاره به سیره پیامبر در اینگونه موارد بیان داشت: هنگامی که یکی از قوم ها به دنبال تجزیه و اختلاف افکنی بود، پیامبر اکرم(ص) با اتخاذ تدابیری اهداف شوم آنان را خنثی کرده و به مردم گفتند که دشمن را بشناسید که شناختن دشمن نشان دهنده عقل سلیم است.

وی در پایان ضمن محکوم کردن توهین بی شرمانه قوم گرایان افراطی به ساحت مقدس حضرت زهرا(س) و ائمه اطهار(ع) ابراز داشت: آنان به دنبال عقده گشایی هستند و این را نمی دانند که جامعه شیعی اجازه توهین به ساحت ائمه اطهار(ع) را به کسی نمی دهد و با پاسخی دندان شکن و سخت مواجه خواهند شد.

سردار کریمیان با ارسال پیامی به کمپین غلامان ترک اهل بیت پیوست/ من فدایی اهل بیت هستم؛ ام الائمه حضرت فاطمه زهراء (س) فرزندان سبزپوشی دارد که حاضرند جان و مال و همه هستی خود را تقدیمش کنند.

حاج محسن رستگاری: آذربایجانی ها شاید در مقابل توهین به خود سکوت کنند اما توهین به اهل بیت را هرگز برنمی تابند

اهل بیت (ع) جدا از تمام مسائل بوده در عالم امکان با هیچ مسئله ای قابل قیاس نبوده و خط قرمز عالم تشیع و برخی فرقه های اهل تسنن میباشد.

وی افزود: عاشقان پرشور و شعور آذربایجانی علاقه ویژه ای به اهل بیت دارند و لذا شاید در مقابل توهین به خود سکوت و خویشتن داری کنند، ولی در مورد اهلبیت (ع) هیچ گونه توهینی را تحمل نمی کنند.

رستگاری در پایان ابراز داشت: صد حیف که اعتراض مدنی و به حق ملت آذربایجان به دست برخی دشمنان اسلام و مصالح آذربایجان مصادره و به حاشیه کشیده شد.
برگی: مدعیان آذربایجان دوستی، از غلام ترک امام حسین(ع) درس بگیرند

حجت الاسلام والمسلمین برگی در خصوص واکنش بی شرمانه و بچگانه ی شبکه ی گوناز تی وی به یک اشتباه رسانه ای و اهانت به ائمه و اهل بیت(ع) به گفت: این قبیل اهانت ها نشان از برنامه ریزی دقیق دشمن در بر هم زدن آرامش درونی جامعه ی ایران است.

این کارشناس دینی گفت: این اهانت باعث خواهد شد که خداوند مکر و حیله ی آنها را به خودشان بازگردانده و سبب ساز وحدت هرچه بیشتر مردم آذربایجان شود.

برگی در پایان خاطرنشان کرد: مردم شریف آذربایجان همچنان که یک خطای رسانه ای را در قالب اعتراض های مدنی و قانونی محکوم کردند، با یک خیز و وحدت عظیم، اهانت به مقدسات را هم محکوم خواهند کرد.

بازیکن تیم تراکتورسازی تبریز: هر کس به اعتقادات دینی ما توهین کند تا پای جنگ با او پیش می رویم

شماره محبوب پرشورها گفت: این مسئله بسیار ناراحت کننده است چرا که همه ما مردم آذربایجان و ایران به ائمه اطهار اعتقاد قلبی داریم و هر کس به ایشان توهین کند؛ ما مقابل آنها می ایستیم.

وی با اشاره به غیرت دینی به عنوان ویژگی مهم مردم آذربایجان به خصوص جوانان گفت: هواداران پرشور و باادب تراکتورسازی نیز بارها در مقاطع مختلف نشان داده اند که عاشق ائمه اطهار هستند.

بایرامی همچنین با ناراحت کننده خواندن هرگونه توهین به مردم آذربایجان گفت: نه تنها به خاطر اینکه خود ترک و آذربایجانی هستیم بلکه توهین به هر یک اقوام ایرانی کرد و لر و بلوچ و بختیاری و فارس ناراحت کننده است و ما آن را محکوم می کنیم. همانگونه که پیامبر اسلام و حضرت علی(ع) هرگونه توهین و مسخره کردن را نهی کرده اند.

علیلو: آذری ها بادادن جان خود به عاملان توهین به اهل بیت (ع) حساسیت نشان می دهند

وی با محکومیت توهین به اهل بیت(ع) گفت:تمام ترک ها در طول تاریخ محبت خود به اهل بیت(ع) را اثبات کرده اند .

وی اظهار کرد:همچنان که به توهین به آذری ها به صورت زبانی واکنش نشان داده ایم هزاران برابر آن و به صورت جانی به عاملان توهین به اهل بیت (ع) حساسیت نشان می دهیم .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد:هرکس بخواهد به اهل بیت(ع) توهین کند ملت آرامش آنها را سلب می کند و در مملکت شیعی چنین افرادی جای ندارند.

فرماندار شبستر به کمپین "من غلام ترک اهل بیتم" ملحق شد

با اهانت شبکه ی بیگانه ی گوناز تی وی به اهل بیت(ع)، روسای دانشگاههای بزرگ تبریز در واکنش به این اهانت به کمپین من غلام ترک اهل بیتم پیوستند.

پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز با اعلام آمادگی نسبت به مشارکت در این کمپین به خبرنگار زیتون گفت: ما به دوستی و همدردی کسانی که به اعتقادات و باورهای ملت ایران و آذربایجان توهین می کنند نیازی نداشته و جسارت اینچنینی را به شدت محکوم می کنیم.

وی افزود: آگاهی مردم آذربایجان هیچگاه بازیچه ی دست بدخواهان این مردم قرار نخواهد گرفت و باید بگویم که عاشقانه غلام ترک اهل بیتم.

انگجی رئیس دانشگاه آزاد استان نیز با محکومیت اهانت به اهل بیت(ع) به خبرنگار زیتون بیان داشت: محکومیت ندانم کاری صداوسیما به معنای زیر پا گذاشتن خط قرمز ها نیست

وی افزود: طبیعی است که اهل بیت(ع) همه ی وجود ما بوده و زیر پا گذاشتن خطوط قرمز و اعتقادات ملت آذربایجان در قاموس هیچ منطقی نمی گنجد و محکوم است.

ولیزاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در این باره خاطرنشان کرد: اشتباهات و اختلافات داخلی کشور به هیچ کشور و رسانه ی خارجی مربوط نیست.

وی افزود: سو استفاده از اختلافات خانوادگی کشور عزیزمان ایران، به شدت محکوم بوده و ما به هیچ وجه اجازه ی ورود به حریم اعتقادی خود را به هیچ بیگانه ای نخواهیم داد.

خسروشاهی رئیس دانشگاه سهند با اشاره به نقشه ی دشمنان در این برهه ی حساس زمانی و پیکار جبهه ی حق با نظام استکبار جهانی گفت: دشمنان با طرح ریزی سناریوهای مختلف درصدد حواس پرتی حق طلبان ایران اسلامی بوده و میخواهند که مردم شریف ایران با مسائل کوچک سر خود را گرم کنند.

وی افزود: این درحالی است که اهانت های بیشرمانه ی بدخواهان، آگاهی مردم را نسبت به اهداف شوم خود بیدارتر خواهد کرد.

حاج علیلو رئیس دانشگاه پیام نور تبریز نسبت به این اقدام اهانت آمیز شبکه ی بیگانه ی گوناز گفت: بنگاههای سخن پراکنی نفاق و تفرقه هیچگاه از بی شرمی و لجاجت خود دست برنداشته اند. لذا از طرف مسئولین وزارت خارجه باید اقداماتی در شان جمهوری اسلامی انجام شود تا منبع ارتزاق شبکه های بیگانه قطع شده و جرات توهین به مقدسات مسلمانان و شیعیان خشکیده شود.

وی افزود: تمام دانشگاهیان دانشگاه پیام نور این اقدام بیشرمانه و البته بچگانه را محکوم کرده و آماده ی روشن سازی هرچه بیشتر اهداف شوم دشمنان این مرز و بوم هستند.

پیوستن کربلایی ولی پیری و حاج احد فلاح به کمپین من غلام ترک اهل بیتم؛ التقاطی فیکر ائدنلر اولماسونلار نغمه ساز/اهل ایرانی، علی اولادی ائتموش سرفراز

معاون فرماندار هشترود به کمپین پیوست: آذری زبان ها ارادت خاصی به اهل بیت دارند و تجمعات عزاداری دهه اول محرم در شهرهای آذری زبان نیز گواه بر این ادعاست.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه, 20 آبان 1394 ساعت 16:20)