در آستانه سالگرد حمله تجاوزکارانه ی ناوهای آمریکایی به جزایرنفتی ایران درخلیج فارس ، صفحه اینستاگرام پایگاه خبری افکارخبر جرایدی از این واقعه را منتشرکرد.alt

آمریکا به جزایر نفتی ایران در خلیج فارس حمله کرد!

به گزارش حماسه نیوز،دولت آمريكا با این بهانه كه پرچم آمريكا روي نفتكش بوده است تصميم به اقدام تلافي جويانه گرفت و در ۲۷ مهر ۱۳۶۶، چهار ناوشكن آمريكايي به جزيره رستم كه پايانه نفتي رشادت در آن بود، اعزام شدند. در اين حمله، تنها بيست دقيقه مهلت داده شد كه آنجا را تخليه كنند. آنگاه با توپ‏هاي سنگين، هزار گلوله به آن شليك كردند و چون هنوز بخشي از تأسيسات نفتي پابرجا بود، گروه انفجاري را به جزيره اعزام داشتند كه آن را نيز ويران سازد. سپس يك گروه از كماندوهاي آمريكايي به ميدان نفتي رسالت در شمال جزيره رستم كه مدعي بودند در آن ميدان نفتي، تأسيسات رادار و مخابرات وجود دارد حمله نموده، تأسيسات مستقر در جزيره را نابود كردند. اين در حالي است كه هيچ گونه تأسيسات نظامي و راداري روي سكوهاي نفتي مذكور وجود نداشت. تجاوز مسلحانه آمريكا به تماميت ارضي ايران، نقض منشور ملل متحد و حقوق بين الملل و نقض مجدد ادعاهاي ظاهري آنان در رعايت بي طرفي و نقض كليه بندهاي قطعنامه‏ هاي شوراي امنيت بود.

اين حمله تجاوزكارانه آمريكا به سكوهاي نفتي ايران در خليج فارس، واكنش‏هاي متعددي در كشورهاي مختلف به دنبال داشت و برخي كشورها اين اقدام تجاوزكارانه را محكوم كردند.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه, 29 مهر 1394 ساعت 10:43)